צילום אורות באירוע פרפורמנס

צילומים אלה נעשו במהלך פרפורמנס של נירית רכבי, במסגרת אירוע מדהים ומיוחד – מנורת לילה בנווה שאנן, בחסות עריית תל אביב.
בשואו יצירתי ומלא אור, נירית השתמשה בעזרי תאורה פרי יצירתה שליוו את הופעתה.
בניגוד להבלחות של מאורות שונים בהם השתמשה נירית, המקום לא היה מואר, ולכן לא התאים לצילום רגיל, אבל היה הזדמנות מצוינת לצילומים של חשיפה ארוכה.
אילו תמונות צבעוניות אנו הכי אוהבים? תחושת הצבע נוצרת במוח כאשר אנו צופים בעצמים שמגיע מהם אור אל העין, ותלוי גם באורכי הגל של האור המגיע. בצילומים של חשיפה ארוכה אנו מצלמים את האור עצמו ולא את האובייקט שממנו מגיע האור. למעשה, אנו מתעדים את המקור של היופי, ואת התנועה שהוא מבצע.
רוצה צילום אורות מיוחד עבורכם? פנו אלי

בתמונה למעלה ועוד כמה בהמשך, צילומים של חשיפה ארוכה של תנועות אור לאורך הרחבה, באמצעות אביזרי אור שונים שהביאה נירית. בתמונה זו, זרימת האור יצרה צילום קסום של הברווז או נכון יותר הפלמינגו מגומי, ונתנה לו חיים. הפלמינגו נראה כיושב בבסיסו של זרמי אור שיכול להראות כמו צורה של לב, שממנו זרימה החוצה. הפלמינגו מחזיק בתוכו אורות קסומים נוספים, שמרמזים על יכולותיו המאגיות.
 
פיית האור
בצילום הבא יצרתי קומפוזיציה שבה מול הפלמינגו הקסום ישנה ילדה ומולה גלים של פרץ אור לבן קופצני. יחד עם כדורי הקסם על גבו של הפלמינגו, הילדה מקבלת נופך של פייה. יפה ומיוחד בצילום זה הוא גם האישה העומדת בצד ללא ניע ומתבוננת בסיטואציה הקסומה שמולה.
צילום אורות באירוע פרפורמנס

נירית והפלמינגו בסערת ליזר

בתמונה הבאה, לקחתי מקור אור מעניין ומיוחד שנירית בנתה, מעין כדור וסביבו נורות לד קטנות אדומות, וסובבנו אותו סביב נירית במהלך הצילום. התוצאה לפניכם בסלילים האדומים המדהימים שמקיפים את נירית, כאשר על גופה מאורות לבנים שמוסיפים רובד מהפנט בקומפוזיציה.

צילום אורות באירוע פרפורמנס

צינור האורות

בתמונה הבאה, מעל הפלמינגו הקסום נעים זרמי אור. צינור זרמי האור מסתיימים בצורה חדה בשני צדדיו, ויחד עם הדמויות המטושטשות והעמודים הקבועים, נוצרת תחושה של דלת שנפערה בזמן ובמרחב. כמו בתמונה קודמת, דמות נוספת מוסיפה מימד מיוחד בצילום, הילדה שעומדת בצד ומתבוננת בתרחיש הקסום.

צילום אורות באירוע פרפורמנס

רוצה צילום אורות מיוחד עבורכם? פנו אלי