מיצג פסל חי סוראליסטי

פסלים חיים הם שילוב מדהים של פרפורמנס ואמנות. אבל לעתים המציאות מזמנת מצב יוצר דופן, סיטואציה מיוחדת, ואם יש קצת מזל להיות שם בדיוק ברגע עם המצלמה, אפשר ליצור חלום. ממש כמו לברוא עולם קטן דמיוני

תמונה זו תפסתי במהלך פסטיבל בירושלים, עיר מופלאה בפני עצמה. הפסטיבל כלל הופעות מסוגים שונים, כולל הופעות מחול, פרפורמנס בכלל ופסלים חיים. האמנית במיצג הבא הציגה עמידות והבעות שונות, מסביבה קבל של מתבוננים, כשלפתע התיישב האיש בדיוק על אותו ספסל או שטח עליו הציגה. יחד, האיש והאמנית המציגה יצרו סיטואציה סוראליסטית מופלאה, שיכולה להתפרש וליצור המון סיפורים חדשים

.כאשר מזמינים אותי לצלם הופעה, הצילומים שאני מכוון אליהם מתחלקים לשלוש הבאים

צילומים יפים ומושכים של המופיעים עצמם.

בין אם זה מוזיקאי שמנגן , רקדנית במופע מחול , או דוגמנית בהפקת אופנה , המופיעים הם מרכז האירוע. צילומי אוירה שכוללים גם את הקהל ותופסים את תחושת השמחה וההתלהבות זווית מיוחדת, פרספקטיבה שונה, מבט שנותן אור על משהו שלא כל אחד רואה.

צילומי אוירה שכוללים גם את הקהל.

אלו תופסים את תחושת השמחה וההתלהבות שבמופע, ומאפשרים לצופה להזדהות ולרצות להיות שם, שותפים להרגשה שבאירוע

זווית מיוחדת, פרספקטיבה שונה.

מבט שנותן אור על משהו שלא כל אחד רואה. איזשהו חלון קטן שפותח צוהר למקום אחר ממה שאנו רואים כרגע.

עבור השיווק בדר”כ משתמשים בשילוב צילומים משני הסוגים הראשונים. הסוג השלישי של הצילומים הוא אמנות בפני עצמה ומשמש לפרסום יותר מיוחד. למשל, פרסום של איוונט רגיל בפיסבוק יכלול בדר”כ צילום מתוך שני הסוגים הראשונים של הצילומים. אבל פוסט מיוחד שמראה עד כמה ההופעה מיוחדת ושונה מהרגיל, יכלול צילום מהסוג השלישי. דוגמה נוספת לפרספקטיבה או מבט מיוחד ראו בצילום הבא צילום ואמנות שתפסתי באותו יום בפסטיבל.

התבוננות חדשה במציאות

נסו בעצמכם. ככל שמחפשים את המיוחד במציאות שלפנינו, השגרה פתאום מתמלאת בהפתעות נפלאות. תתחילו לראות לפתע שהעולם שלנו הרבה יותר יפה, ססגוני, ושופע. כגודל הדמיון והמודעות להתבונן ולראות כל מה שנמצא לעתים ממש מול עינינו, כך המציאות תגלה יותר חלומות קטנים ומיוחדים. כל שנשאר הוא להיות שם עם המצלמה ולתעד את זה.